,,Gra o Plac” Czytanie –dodaj do ulubionych!

Jeśli myślicie ,że w dobie Internetu przyjemność czytania zanika, nie macie racji.

O tym ,że czytanie daje dużo satysfakcji przekonała się zaprzyjaźniona z Salonikiem Literackim klasa Vc, która rozegrała na motywach książki Ferenca Molnara ,,Chłopcy z Placu Broni” wielką   -czytelniczą Grę  o Plac ! Rozgrywka obfitowała w wiele zaskakujących zdarzeń, a flaga lektury przechodziła z rąk do rąk drużyn czytelniczych.

Te książkę pamiętają niektórzy nasi Rodzice –opowiadały dzieci.,, Wreszcie książka dla chłopaków’’ słyszeliśmy od uczniów .Już dawno żadna książka nie wywołała takiej dyskusji wśród uczniów. Postanowiliśmy wyzyskać treść lektury ,by mówić o honorze i braterstwie. Rozmawialiśmy o wyobraźni, potrzebie wolności i patriotyzmie. Śmieliśmy się ze szkolnych przygód Związku Zbieraczy Kitu i wchodziliśmy w role bohaterów książki. Staliśmy się  detektywami, którzy na podstawie wzmianek w książce i pieczęci,, Kitowców ”docierali do informacji dotyczących czasu i miejsca wydarzeń w powieści.

Podziwialiśmy małego ,jasnowłosego Nemeczka , który choć najsłabszy fizycznie ,okazał się najdzielniejszym i najmądrzejszym chłopakiem –Chłopców z Placu Broni…Odbyliśmy kilka ważnych rozmów na temat lojalności i szczerości. Szczerze cieszyliśmy się , kiedy Gereb przyznał się do zdrady i poprosił o kolejna szansę, by móc odkupić swoją winę… Biegaliśmy po zakamarkach Budapesztu, którego już nie ma i przeżyliśmy z chłopcami wiele przygód. Znaleźliśmy w tej książce kilka ważnych wartości, które chcielibyśmy zapamiętać na całe życie.

Na podsumowanie pracy z lekturą rozegraliśmy wielką czytelniczą ,,Grę o Plac” Rywalizacja była zacięta. Flagę lektury zdobyły ostatecznie Dziewczyny, ale tak naprawdę wygraliśmy wszyscy , bo przeżyliśmy kolejną czytelniczą przygodę. Najlepsi Zawodnicy z obydwu drużyn zdobyli oceny celujące z języka polskiego, a najlepszą ,,Poszukującą ‘’ została Oliwia. Drużyna Chłopców pochwaliła Kapitana Dziewczyn- Milenę. Milena –Natalię i Bokę ,czyli w naszej grze Karola. Duże brawa za kostiumy i wiedzę z lektury zdobyli Victor i Kamil. Było kreatywnie i emocjonująco.

Vc  jest wspaniała! Dziękuję Wam za wspaniałą lekcję i za to ,że czytacie… , przez to też jesteście wyjątkowi. Wasza pani  M.Janusz