Co czytamy w przedświąteczny czas ?

Czujecie już przedświąteczny nastrój…?

Zobaczcie, dokąd doprowadziły nas tym razem czytelnicze podróże. Rozpoznajecie te miejsca, tych bohaterów?

Na pewno już się domyślacie, że w obydwu książkach pojawia się motyw Bożego Narodzenia. Jest świątecznie, a wokół nas zima i śnieg.

Zagadka pierwsza. Do pewnej krainy, gdzie przez wiele lat nie można było cieszyć się Świętami Bożego Narodzenia, przybywa upragniony Święty Mikołaj i wręcza bohaterom niezwykłe, pełne magicznych właściwości prezenty. Pamiętacie, co otrzymali w darze od Świętego Mikołaja; Piotr, Zuzanna i Łucja? W jaki sposób te podarunki przyczyniły się do pokonania Białej Czarownicy?

Zagadka druga. Magiczny czas świąt, przemienił jednego z bohaterów innej naszej opowieści ze skąpego, smutnego i samotnego człowieka w kogoś, kto umie celebrować święta. Jego przemiana nie dotyczyła tylko wyglądu zewnętrznego, ale przede wszystkim dokonała się w sercu bohatera. Pod wpływem jakich wydarzeń główna postać książki Dickensa przeżywa najpiękniejsze Święta Bożego Narodzenia w życiu?

A Wy znacie inne zimowe i świąteczne opowieści? Czy w Waszych listach do Świętego Mikołaja wspomnieliście o jakieś wymarzonej książce? Koniecznie zajrzyjcie do szkolnego Klubu Literackiego. Czeka na Was gra ,,Wyprawa do Narnii’’  Zgłoszenia indywidualne lub drużynowe do udziału w grze – do trzech osób w drużynie – przyjmujemy do 10 grudnia. Najuważniejsi czytelnicy – zwycięzcy konkursu czytelniczego – otrzymają w nagrodę najprawdziwsze ,,Ptasie mleczko’’. Mile widziani  gracze  w rolach bohaterów  tej zimowej opowieści. Pozdrawiamy Klub Literacki PSP nr 1 im. Wacława Górskiego w Stalowej Woli.

Nasze zagadki umieściliśmy także na stronie fb szkoły. Pierwsza osoba, która w komentarzu, wpisze tytuły książek, o które pytamy otrzyma nagrodę – niespodziankę. Nagrodzimy też najciekawszy wpis, w którym pokażecie nam książkę, która sprawiłaby Wam w święta największą przyjemność.

Obejrzyjcie nasz świąteczny Album, pełen najwspanialszych wspomnień…

Marzena Janusz