Adam Mickiewicz Dziady cz. II

W sali lekcyjnej półmrok; stół zastawiony jadłem i napojami. Ziarna gorczycy, pióro kruka, sowa rozświetlona blaskiem świecy…Zadaniem uczniów jest rozpoznanie treści utworu, do którego nawiązuje tajemnicza dekoracja w klasie. Tak rozpoczęły się nasze zajęcia na temat Dziadów cz. II Adama Mickiewicza.

Uczniowie z ciekawością oglądają zgromadzone w sali rekwizyty. Tylko niektórzy narzekają, że trochę za ciemno… Z głośników dobiegają słowa ze spektaklu teatralnego ,, Ciemno wszędzie, głucho wszędzie II Co to będzie, co to będzie ? Listopad to jedyny czas, w którym rozmowa o utworze nabiera szczególnego znaczenia i pozwala snuć refleksje na temat ludzkich postaw życiowych. Jakie prawdy o człowieku skrywa ten utwór ? Czy jego treści mogą być i dzisiaj ważną nauką jak osiągnąć prawdziwe człowieczeństwo ? Zapowiadają się niezwykłe zajęcia.

Czytanie – dodaj do ulubionych. Dramat romantyczny.

Marzena Janusz