Kolejna edycja MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU „KANGUR Matematyczny” już za nami

W czwartek 17 marca 2022 r. w naszej szkole został przeprowadzony stacjonarnie konkurs Kangur Matematyczny. Była to już XXXI edycja tego międzynarodowego konkursu. 23 uczniów z klas 3 – 8 zmierzyło się z zadaniami, które do najłatwiejszych nie należą.  Z takimi samymi zadaniami mierzyli się uczniowie na całym świecie.

Konkurs w szkole przeprowadziły panie uczące matematyki: Zofia Zasońska – Warchoł, Agnieszka Smagała i Anna Skorupa. Bezpośrednio po konkursie prace zostały spakowane i wysłane za pomocą Poczty Polskiej.

Każdy z uczestników Konkursu Kangur Matematyczny 2022 otrzymał zabawkę logiczną Zaplątany Kangurek.

Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesu i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

Konkursowi patronują:

• Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytet Mikołaja Kopernika