Otwarcie Saloniku Prasowego

Z okazji wydania pierwszego numeru gazetki ,,Przybij piątkę” otworzyliśmy w szkole Salonik Prasowy.

Redaktorzy szkolnej gazetki wraz z opiekunami zadbali o to , by każdy kto był zainteresowany, mógł zapoznać się z treścią szkolnego pisemka.

W zaaranżowanym na potrzebę inicjatywy kąciku dolnego korytarza, ku zaskoczeniu uczniów i nauczycieli, rozlokowała się Redakcja szkolnej gazetki. Przygotowano tematyczne plakaty, reklamujące pracę w szkolnej gazetce.Wszyscy mogli zapoznać się z Programem działań i  treściami pisma.Dodatkowo redaktorzy wraz z opiekunami przygotowali Loteryjkę –pytania , dotyczące zawartości gazetki. Najbardziej dociekliwi czytelnicy naszej gazetki i zwycięzcy konkursu loteryjkowego wygrywali Karty Niepytajki!  Mogą jej użyć tylko raz na wybranym przedmiocie szkolnym. Mamy nadzieję , że dodatkowe zadanie czytelnicze , które wykonali podczas naszego konkursu, uchroniło lub uchroni naszych czytelników od niepożądanej szkolnej ,,wpadki”.
Nasz Salonik podobał nam się bardzo. Spotkanie z naszymi czytelnikami było znakomita okazją , by zapytać ich o zdanie na temat naszego pisemka. Otrzymaliśmy mnóstwo pozytywnych opinii , zarówno od uczniów , jak i Pań Dyrektor, które odwiedziły nasz Salonik Prasowy. Do inicjatywy pozyskaliśmy nowych, świetnie zapowiadających się dziennikarzy. Bardzo się z tego cieszymy. Kolejne spotkanie z czytelnikami planujemy już niebawem. Tym razem w Saloniku będziecie mogli zapoznać się z kwietniowym numerem gazetki. Numer zapowiada się znakomicie ! M.in. z tego numeru dowiecie się , jak przygotować rower na Majówkę ; poznacie bliżej P. Dorotę Zagulską – nauczycielkę języka angielskiego i niemieckiego ; dowiecie się jak zdobyć przyjaciela i utrzymać tę szczególną więź na długo (…) Pojawią się nowe rubryki o sporcie, kulturze, modzie ! Będzie też śmiesznie, bo dowcipy do tego numeru wybierali wspaniali chłopcy z IV klasy !

Zachęcamy do czytania naszej gazetki także na stronie internetowej szkoły –zakładka ,,Gazetka” oraz na platformie

Kilka egzemplarzy gazetki czeka na Was także w szkolnej bibliotece. Pozdrawiamy i zachęcamu do współpracy . Redaktorzy szkolnej gazetki ,,Przybij piątkę” wraz z opiekunami : M.Janusz , J.Puskarczyk, M.Radwańską.