Wymiana kartek świątecznych – e-Twinning

Uczniowie klas drugich naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie eTwinning. Projekt polegał na samodzielnym wykonaniu kartek świątecznych, oraz napisaniu życzeń i kilku zdań o sobie w języku angielskim. Projekt był realizowany przy udziale około 100 uczniów w wieku od 8 do 10 lat z terenu całego kraju. Głównym założeniem projektu była poprawa kreatywności, zwiększenie pewności siebie, rozwój relacji międzyludzkich, zwiększenie motywacji i zainteresowania językiem angielskim.

Moi najmłodsi uczniowie wspaniale poradzili sobie z tym zadaniem i z ogromnym zaangażowaniem realizowali każdy etap projektu.  Celem tego ogólnopolskiego projektu było poznanie się, wymiana informacji o sobie a przy tym rozwijanie kompetencji językowych i artystycznych uczestników. Wszelkie działania z naszego projektu są zamieszczone na platformie eTwinning na TwinSpace. Nasze piękne, wypracowane kartki zostały już wysłane do partnerskich szkół. Czekamy na napływ życzeń dla nas od pozostałych uczestników tego ogólnopolskiego projektu.

Pięknie dziękuję wspaniałym wychowawczyniom z klas drugich: pani Dorotce Łasickiej, pani Iwonce Gamrackiej- Kaczor i pani Beatce Paterek, za pomoc przy artystycznym wykonaniu prac.

Koordynatorem projektu była pani Dorota Zagulska – nauczyciel języka angielskiego i języka niemieckiego w naszej szkole. Publiczna Szkoła Podstawowa była godnie reprezentowana przez naszych zdolnych i ambitnych uczniów.

Dorota Zagulska