W ramach Programu „Laboratoria Przyszłości” 30.04.2026 w naszej szkole odbył się Dzień Technologiczny. Podczas warsztatów uczniowie poznali najnowsze technologie: projektowanie i druk 3D, okulary VR, robotykę X-KIT, długopisy 3D, skanowanie 3D, a nawet drukowanie czekoladą.
Największą atrakcją dla dzieci był pies robot Unitree GO 2.
Czworonożny robot samodzielnie poruszał się, omijał przeszkody, rozpoznawał komendy głosowe, wykonywał też różne akrobacje: skoki, przewroty, stanie na dwóch nogach. Popisy robota bardzo podobały się dzieciom, wywołały niedowierzanie w możliwości technologii, zaskoczenie oraz dużo śmiechu i radości.
Na zakończenie pokazów każde dziecko otrzymało drobny upominek wydrukowany za pomocą drukarki 3D.
Autorem zdjęć klasy II a jest pani Małgorzata Małek.
Przewodnicząca Zespołu Edukacji Wczesnoszkolnej – Agnieszka Kawa













