Dzień Technologiczny

W ramach Programu „Laboratoria Przyszłości” 30.04.2026 w naszej szkole odbył się Dzień Technologiczny. Podczas warsztatów uczniowie poznali najnowsze technologie: projektowanie i druk 3D, okulary VR, robotykę X-KIT, długopisy 3D, skanowanie 3D, a nawet drukowanie czekoladą.

Największą atrakcją dla dzieci był pies robot Unitree GO 2.

Czworonożny robot samodzielnie poruszał się, omijał przeszkody, rozpoznawał komendy głosowe, wykonywał też różne akrobacje: skoki, przewroty, stanie na dwóch nogach. Popisy robota bardzo podobały się dzieciom, wywołały niedowierzanie w możliwości technologii, zaskoczenie oraz dużo śmiechu i radości.

Na zakończenie pokazów każde dziecko otrzymało drobny upominek wydrukowany za pomocą drukarki 3D.

Autorem zdjęć klasy II a jest pani Małgorzata Małek.

Przewodnicząca Zespołu Edukacji Wczesnoszkolnej – Agnieszka Kawa

 

Aktualności