Zjednoczeni w różnorodności!

30 kwietnia 2024 odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe zespołu projektowego Nauczycieli ,,The school with window on the world  (…) Tym razem spotkanie poświęcono Unii Europejskiej jako wspólnocie krajów,, Zjednoczonych w różnorodności ‘’

Ważnym etapem przygotowania się do międzynarodowej mobilności jest zrozumienie idei edukacji w wymiarze europejskim. W przygotowanych materiałach przypomniano m.in.  historię powstania Unii Europejskiej, cele założenia wspólnoty. Wspomniano o symbolach Unii –fladze, hymnie (…)

Wyakcentowano ważne wartości, przyświecające Unii Europejskiej : godność, wolność, demokracja, równość, państwa prawne, prawa człowieka, pluralizm, niedyskryminacja, tolerancja, sprawiedliwość ,solidarność.

1 maja obchodzimy 20. rocznicę przystąpienia Polski do UE

Materiały edukacyjne na to spotkanie przygotowała P. Beata Paterek –uczestniczka projektu. Dziękujemy.

W II części spotkania przedstawiono ostatnie wytyczne przed wyjazdem nauczycieli na kurs/szkolenie do Maltalingua  English School  w St.Julians Malta

Podczas mobilności 10 nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Stalowej Woli weźmie udział w szkoleniu językowym i metodycznym CLIL

Obszerne relacje z tej edukacyjnej podróży pojawią się wkrótce na stronie projektu.

Gościem naszego spotkania był pedagog szkolny p. Bartłomiej Wiatrzyk, który udzielił nam kilku ważnych wskazówek dotyczących zarządzania stresem, tworzenia dobrej przestrzeni mentalnej do wyzwań, jakie niosą ze sobą  : wyjazd na zagraniczne szkolenie, podróż samolotem , spotkania w grupie międzynarodowej z innymi nauczycielami oraz współpraca w wymiarze europejskim – serdecznie dziękujemy.

Oprac. koordynator projektu:  Marzena Janusz