XIX Powiatowy Konkurs Matematyczny „Młody Matematyk”

W dniu 9 maja 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX Powiatowym Konkursie Matematycznym „Młody Matematyk” skierowanym do uczniów klas  VI i VII z powiatu stalowowolskiego.

Konkurs został zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 9 im. Jana Kochanowskiego, a odbył się na Politechnice Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Do pierwszego etapu przystąpiło 124 uczniów z całego powiatu. Do finału konkursu komisja zakwalifikowala 58 uczniów.

W etapie międzyszkolnym poziom wiedzy i umiejętności w zakresie matematyki sprawdzili następujący uczniowie:

Jakub Gotfryd – kl. 7A

Matilda Czulińska- kl. 7A

Milena Piech – kl. 7A

Krzysztof Stawowy- kl. 7A

Alicja Marzec – kl. 6A

Jakub Ślusarczyk – kl. 6A

W Finale Konkursu wezmą udział: Milena Piech, Krzysztof Stawowy, Jakub Gotfryd oraz Jakub Ślusarczyk.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy uczestnikom pierwszego etapu. Życzymy dalszych sukcesów matematycznych w finale, który odbędzie się 29 maja.

Agnieszka Smagała