XI Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

Nasi uczniowie już kolejny raz zmierzyli się z dyktandem „Po polsku o historii”. Jest to projekt, w którym uczestniczą szkoły z 7 województw i dawnych Kresów. Dyktando jest dwustopniowe: etap szkolny i wojewódzki, a uczniowie rywalizują w ramach swojego województwa. Pisanie dyktanda to rozpoczęcie przygotowań do obchodów Święta Niepodległości. Teksty to nasz piękny język, o który zawsze dbamy i historia po roku 1918.

27 września 2023 roku pisaliśmy XI Dyktando w dwóch grupach wiekowych: klasy IV – VI 16 uczniów i uczennic oraz klasy VII – VIII – 12 osób. Panie polonistki Marzena Janusz, Monika Kupiec i Monika Szymonik przygotowywały chętnych uczniów. Nad całością wydarzenia czuwała szkolna koordynatorka Anna Dąbrowicz. Najlepsi pojadą na finał wojewódzki 26 października 2023 r.

Anna Dąbrowicz