Wkręceni w Galaktykę Papierowych Wieńców

Dnia 20 grudnia 2023 r., uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych w Muzeum Galerii Karpińskiego, poświęconych tworzeniu świątecznych wieńców. Warsztaty skupiły się na kreatywnym wykorzystaniu papieru w celu stworzenia ozdób świątecznych.

Pod czujnym okiem instruktorki uczniowie poznawali różnorodne techniki składania, cięcia i aranżacji papierowych elementów, które później mogły zostać użyte do stworzenia pięknych i oryginalnych stroików. Uczestnicy mieli okazję wykazać się pomysłowością, eksperymentując z różnymi kolorami, wzorami i rodzajami papieru.

Praca w grupie pozwoliła na wymianę pomysłów oraz wspólne poszukiwanie najciekawszych rozwiązań w procesie tworzenia wieńców. Atmosfera podczas warsztatów była pełna entuzjazmu i zaangażowania ze strony uczniów, którzy z dużym zainteresowaniem podchodzili do wykonywanej pracy. Wydarzenie to nie tylko umożliwiło zdobycie nowych umiejętności związanych z tworzeniem ozdób, lecz także sprzyjało integracji oraz rozwijaniu zdolności manualnych i artystycznych.

Po zakończeniu zajęć uczniowie wyrazili zadowolenie z uczestnictwa w warsztatach oraz chęć wzięcia udziału w podobnych wydarzeniach.