Wiosenne zmagania przedszkolaków. Turniej sportowy

Dnia 26 kwietnia 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Stalowej Woli, na sali gimnastycznej, odbył się Międzyprzedszkolny Wiosenny Turniej Sportowy. W Turnieju wzięły udział trzy przedszkola: Gospodarze PSP1 –Oddział Przedszkolny,  Przedszkole Miejskie nr 1 oraz Przedszkole Miejskie nr 7. W turnieju brały udział 3 drużyny po 10 przedszkolaków. Pozostałe dzieci należące do poszczególnych grup przedszkolnych zagrzewały uczestników Turnieju. Mogliśmy zobaczyć wspaniałych i głośnych kibiców którzy cudownie dopingowali swoje drużyny!

Celem Turnieju było: rozwijanie sprawności ruchowej u dzieci, doskonalenie przestrzegania zasad w zabawach ruchowych, doskonalenie dziecięcych relacji, promowanie „zdrowej” rywalizacji i współzawodnictwa oraz promowanie zdrowego stylu życia. Grupy przedszkolne brały udział w 8 zabawach ruchowych m.in. „Segregowanie Kolorowych Piłeczek”, „Rzut piłeczką do celu” , „Bieg z przeszkodami”…

Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z konkurencjami, wykazały się szybkością, zwinnością, skocznością i celnością. Nauczyły się, że sport to bardzo przyjemna i emocjonująca forma spędzania czasu, która daje wiele radości i wspomaga naszą kondycję fizyczną oraz zdrowie. Każda drużyna została nagrodzona. Przedszkola otrzymały dyplomy i nagrody w postaci sprzętu sportowego.

Serdecznie gratulujemy dzieciom wykazania się umiejętnościami sportowymi oraz umiejętnościami współpracy i „zdrowej”, życzliwej rywalizacji oraz nauczycielom za przygotowanie i wspieranie grup.

Organizator PSP1 w Stalowej Woli: Nauczyciele z Edukacji Wczesnoszkolnej i Oddziału Przedszkolnego