Warsztaty z wykorzystaniem LEGO EDUCATION -SPIKE

W kwietniu nasi uczniowie z klasy 6B pod opieką Pań Marty Radwańskiej i Elżbiety Sarzyńskiej wzięli udział w otwartych warsztatach z robotyki z wykorzystaniem zestawów klocków edukacyjnych LEGO EDUCATION – SPIKE. Warsztaty odbyły się w ramach projektu zorganizowanego przez Urząd Miasta        w Stalowej Woli przy współpracy z Naukowym Zawrotem Głowy. Podczas zajęć uczniowie pod opieką Pana Piotra i Pań Kasi i Natalii rozwiązywali logiczne zadania z wykorzystaniem klocków LEGO                               a następnie w parach konstruowali własne roboty – pojazdy sterowane za pomocą tableta. Zwieńczeniem warsztatów był wyścig zbudowanych samodzielnie pojazdów. Udział w warsztatach dostarczył uczniom wielu pozytywnych emocji oraz był doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Jaźwińskiemu z Naukowy Zawrót Głowy za zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu.