Warsztaty malarskie 7a w Antoniowie

Podczas wizyty w Antoniowie uczniowie klasy 7a mieli okazję zwiedzić Izbę Regionalną oraz zapoznać się z ciekawą wystawą “Śladami PRL-u”.

Pani Teresa Lachowska, inicjatorka powstania Izby Regionalnej oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem, przybliżyła uczniom historię różnorodnych artefaktów z przeszłości. Uczniowie mieli okazję obejrzeć i dotknąć dziwnych przedmiotów oraz samodzielnie sprawdzić, do czego służą, np. robiliśmy masło i przygotowywaliśmy drewno na opał co wcale nie było takie łatwe:)

Po opowieściach z historii przyszedł czas na kreatywność. Pani Marlena Lachowska poprowadziła dla uczniów niezwykłe warsztaty malarskie. Pod jej czujnym okiem każdy stworzył własny, unikatowy pejzaż, korzystając z cennych wskazówek artystki.

Był też czas na odpoczynek przy ognisku, kiełbaskach i zabawach w terenie. Ciekawym akcentem był także punkt widokowy, gdzie rzeka Wisła spotykała się z Sanem w Rezerwacie Przyrody Wisła pod Zawichostem.

wychowawca klasy Jadwiga Socha, opiekun Monika Szymonik