Warsztaty klas czwartych w MBP w Stalowej Woli

Bezpieczny Internet – to tytuł kolejnych warsztatów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli w których uczestniczyli uczniowie klas IV a  IV b wraz z wychowawcami panią Marzena Janusz i panią  Dorota Zagulską. Z okazji obchodzonego 6 lutego dnia bezpiecznego Internetu Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zorganizowała kolejne zajęcia w tym temacie.

Uczniowie klas IV naszej szkoły mieli okazję poznać bohaterów filmu edukacyjnego o imionach Plik i Folder. Wprowadzili oni czytelników w wirtualny świat i uczyli podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Pomiędzy filmikami dzieci wykonywały związane z nimi zadania takie jak krzyżówka, wykreślanka, czy łączenie kropek.  Nasi wychowankowie dowiedzieli się dzięki temu o numerze telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111, a także o podstawowych terminach związanych z wirtualnym światem oraz rodzajach przeglądarek internetowych.

Jak się okazało, była to dla młodych ludzi okazja do świetnej zabawy w gronie koleżanek i kolegów. Głównym celem wyjścia było dostarczanie pozytywnych wrażeń poprzez wspólną zabawę oraz kształcenie umiejętności współdziałania w sytuacjach zabawowo-zadaniowych. Dobry humor dopisywał w tym dniu wszystkim uczniom wykonującym swoje działania.  Wspólnie spędzony czas w gronie rówieśników podczas tych warsztatów był wspaniałą okazją do pobycia ze sobą i lepszego poznania się.

Dorota Zagulska