Walentynki

Każdy dzień jest dobry na okazywanie i rozwijanie szacunku, sympatii oraz przyjaźni. Jednym z nich są Walentynki. Tego dnia w naszej grupie przedszkolnej wykonaliśmy wiele zadań, podczas których mieliśmy okazję wykazać się empatią, dobrocią i koleżeńskością wobec rówieśników. Doskonaliliśmy też umiejętność współpracy w parach oraz grupach.

Dzień rozpoczęliśmy od serduszkowych puzzli. Każdy losował jedną część serca, następnie wszyscy poszukiwali swojej drugiej połówki. Prawidłowo dopasowane elementy pary przyklejały na kartkę, a następnie wycinały serce. Było ono przepustką do odebrania nagrody w postaci czekoladek. Kolejnym zadaniem było wręczenie prezentu i złożenie życzeń z okazji walentynek współwłaścicielowi serca. Po śniadaniu wykonaliśmy prace plastyczne: Witraż Świętego Walentego. To był ciekawie i pożytecznie spędzony dzień, podczas którego wszystkie przedszkolaki dbały o miłą atmosferę w naszym zespole.

Wychowawca oddziału przedszkolnego: Agnieszka Kawa