Przedszkolaki świętują Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada to wyjątkowa okazja do celebrowania wartości takich jak: uprzejmość, życzliwość, wzajemny szacunek, miłe gesty, słowa czy uśmiech. W naszym przedszkolu to był szczególny dzień, pełen dobrych uczynków i dobrych emocji.

Przedszkolaki przekonały się, że proste, miłe gesty czynią cuda – zarażają innych i sprawiają, że świat wokół staje się piękniejszy. Już w progu dzieci poznały i zastosowały różne sposoby na powitanie kolegów i koleżanek, następnie przypomniały sobie zasady używania czarodziejskich słów. Poszukiwały odpowiedzi na pytania co to jest życzliwość, tolerancja, szacunek. Wskazały różne sposoby niesienia bezinteresownej pomocy osobom w najbliższym środowisku.

Swoje działania dokumentowały za pomocą serduszek na „Drabinie Uprzejmości”. Dzieci z zaangażowaniem wspinały się na jej szczyt, by uzyskać tytuł – Mistrza Życzliwości. Głównym celem tych aktywności było promowanie życzliwości oraz dobrych manier. Oprócz działań wobec rówieśników, kolejnym zadaniem było szerzenie życzliwości na terenie naszej szkoły oraz w środowisku rodzinnym. Dzieci obdarowały napotkane w szkole osoby okolicznościowymi kartkami z życzeniami, wywołując u nich zaskoczenie, uśmiech i radość.

Na koniec zajęć dzieci doszły do wniosku, że bycie życzliwym daje dużo radości i, że postarają się, aby pamiętać o tym każdego dnia.

Nauczyciele: Agnieszka Kawa, Anna Machała-Nowak, Małgorzata Małek