Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

28 września uczniowie klas I-III uczestniczyli  w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania.  Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego patronką jest Joanna Papuzińska. Celem spotkania było promowanie czytelnictwa, nabywanie przyjemności ze słuchania.

W tym roku na wspólne czytanie zaproszeni zostali przemili goście z Dziennego Domu Senior+ przy MOPS w Stalowej Woli. W ramach akcji czytana była książka Joanny Porazińskiej „ Asiunia”. Jest to  wzruszająca opowieść o wojnie widzianej oczami pięcioletniej dziewczynki.

Spotkanie to  umożliwiło dzieciom przeniesienia się w czasie i poznanie realiów II wojny światowej. Wspólną wędrówkę po kartach naszej historii rozpoczęła pani Dyrektor Małgorzata Kalinka, która przeczytała pierwszy rozdział, a  kolejne fragmenty czytali  zaproszeni goście. Mimo, że temat był trudny i niewesoły, dzieci słuchały w skupieniu i z ogromnym zaciekawieniem.

Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym Gościom za poświęcony czas i chęć czytania dzieciom.  Wiemy, że czytanie łączy pokolenia  i mamy ogromną nadzieję na kolejne spotkania. Szczególne podziękowania należą się Pani Małgorzacie Gotfryd za pomoc w zorganizowaniu akcji głośnego czytania.