Niecodzienne lekcje

15 kwietnia w naszej szkole gościliśmy grupę “Zaelektryzowani” z Lublina, która zaprosiła uczniów klas I-III na niecodzienną lekcję pt. “Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne”, przybliżając wszystkim wiedzę z zakresu fizyki i chemii. Prezentujący przeprowadził wiele ciekawych doświadczeń z wodorem, helem, azotem czy parą wodną. W czasie tej niezwykłej lekcji wszyscy mogli bezpośrednio zaobserwować wystrzałowe spalanie wodoru z kolorowymi piłeczkami, czy wrzenie ciekłego azotu. Bardzo widowiskowym eksperymentem była “paląca się dłoń” Podczas pokazu zwracano uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Zajęcia dostarczyły uczniom nie tylko wiele śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że chemia fizyka to interesujące dziedziny nauki, które kryją w sobie wiele tajemnic.