Lecimy na Maltę!

W Biurze projektowym rozpoczęliśmy kolejny etap przygotowań do podróży na mobilność edukacyjną uczniów – to już 17-23 maja 2024 !

Rozpoczęły się przygotowania do podróży. Dla uczestników mobilności odbywają się w szkole warsztaty z pedagogiem i psychologiem. To wsparcie jest niezwykle potrzebne, bo dla niektórych będzie to pierwsza podróż samolotem i podróż zagraniczna.

Warsztaty potrwają niemal do ostatniego dnia przygotowań. Obszerna relacja z tych spotkań ukaże się wkrótce na stronie projektu.

Równolegle odbywały się spotkania z Rodzicami uczniów- ostatnie 29 kwietnia 2024. Naszym zadaniem było dostarczenie niezbędnych informacji dotyczących realizacji Programu edukacyjnego w szkole partnerskiej St. Ignatius College/Primary Qormi St.Sebastian , a przede wszystkim dotyczących zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa w czasie podróży i pobytu na Malcie. Zwrócono uwagę na niezbędne dokumenty i zapoznano Rodziców uczniów z  Regulaminem wyjazdu. Przekazano informację o miejscu zakwaterowania.

Do działań Biura projektowego zaprosiliśmy do współpracy uczniów –uczestników mobilności.

Ze wsparcia włączenia dla uczestnika zakupiliśmy dla dzieci zestawy kosmetyczne do samolotu i zgodnie z określonymi w formularzu zgłoszeniowym potrzebami – walizki – dla czworga uczestników; wkrótce każdy z uczestników otrzyma także plecak podróżny.

Mamy już –ze wsparcia organizacyjnego – przypinki z logo naszego projektu, smycze i identyfikatory oraz torby na materiały edukacyjne z logo i znakami projektu.

Bardzo się cieszymy na ten wyjazd !!!

Koordynatorki projektu Marzena Janusz i Dorota Zagulska