Komiksy – warsztaty w MBP

Komiksy w katalogu bibliotecznym to temat kolejnych warsztatów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli w których uczestniczyli uczniowie klas IV a i b wraz z wychowawcami p. Marzeną Janusz i p. Dorotą Zagulską.

Uczniowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej na temat korzystania i poruszania się po katalogu on-line biblioteki w kontekście wyszukiwania komiksów. Dowiedzieli się, że katalog daje wachlarz możliwości wyszukiwania interesującej nas literatury zarówno po tytule, autorze, a także za pomocą odpowiednio zastosowanych filtrów. Nabytą wiedzę mogli na gorąco przećwiczyć w praktyce pod czujnym okiem bibliotekarza.

W drugiej części spotkania nasi uczniowie z zapałem zabrali się za kolorowanie komiksów z serii Kajko i Kokosz, a następnie odwiedzili Multitekę gdzie zapoznali się z jej zbiorami jak i samą agendą. Na zakończenie obejrzeli wystawę „Dzieci Świata” Elżbiety Dzikowskiej.

Dorota Zagulska