Jestem Polakiem, Polką jesteś Ty! Uroczyste obchody Święta Niepodległości w przedszkolu

U przedszkolaków tydzień poprzedzający dzień 11 listopada  poświęcony był tematyce związanej z naszą Ojczyzną. Dzieci poznały legendę o powstaniu państwa polskiego, poszukiwały odpowiedzi na pytanie: Kto to jest patriota? Utrwaliły wiedzę o symbolach narodowych oraz zapoznały się z historią odzyskania przez Polskę niepodległości.

Finałem tygodnia była uroczystość w dniu 9 listopada dla rodziców, opiekunów i innych gości, podczas której przedszkolaki wierszem, piosenkami  i tańcem uczciły nadchodzące Święto Niepodległości. Dzieci pięknie zaprezentowały bogaty program artystyczny, za który otrzymały od zgromadzonej publiczności gromkie brawa.

Następnego dnia przedszkolaki brały udział w zorganizowanych przez naszą szkołę uroczystościach patriotycznych: „Happening patriotyczny”, a także „Szkoła do hymnu”.

Nauczyciele: Agnieszka Kawa, Anna Machała Nowak, Małgorzata Małek.