Jedzie pociąg z daleka…!

29 kwietnia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w lekcji plenerowej w  Rozwadowie. Zajęcia te zorganizowała gmina Stalowa Wola w ramach projektu Stalowe Inspiracje „Jak przybyła kolej do Rozwadowa. Życie w kolejarskim miasteczku”.

Wycieczkę prowadził przewodnik miejski, pan Henryk Giecko, który z  ogromną pasją opowiadał o historii miasteczka i kolei. Podzielił się też wspomnieniami ze swojego dzieciństwa i opowiedział, jak wyglądało życie kolejarzy, ponieważ sam przepracował na rozwadowskiej kolei 44 lata.

Podczas spaceru po stacji kolejowej najwięcej emocji wśród pierwszaków wzbudziła piękna modułowa makieta z jeżdżącymi pociągami i oczywiście zabytkowa lokomotywa.

Spotkanie dostarczyło dzieciom wielu wrażeń oraz było cenną lekcją historii dla małych stalowowolan.