Gry planszowe, komiksy, Ubongo i świetna zabawa – Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli

Uczniowie klas czwartych wzięli udział w warsztatach pt ,,Gry planszowe i roboty ‘’ w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. Wychowankowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z nowymi komiksami i grami wydawnictwa Egmont. Na wstępie uczniowie wysłuchali wykładu o autorach komiksów pochodzących ze Stalowej Woli: Grzegorza Rosińskiego, Marzeny Sowy i Jakuba Woynarowskiego), oraz o historii gier planszowych w Polsce i na świecie.

Organizatorzy warsztatów zaproponowali naszym uczniom aby zagrali w gry z serii Ubongo, które są dostępne do wypożyczania w Wypożyczalni Książki Mówionej. Nasza młodzież z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem brała udział w warsztatach, aktywnie uczestnicząc we wszystkich etapach gier podczas których panowało dużo emocji. Powszechnie wiadomo że gry planszowe uczą zasad współzawodnictwa – planszówki zobowiązują do przestrzegania określonych reguł oraz dają możliwość przygotowania się do tego, na czym polega zdrowa rywalizacja. Rozwijają logiczne myślenie – wspierają analizę i syntezę, uczą jak odczytywać fakty, zmuszają do myślenia i poszukiwania najlepszych rozwiązań.

Jak się okazało, była to dla młodych ludzi okazja do świetnej zabawy w gronie koleżanek i kolegów. Głównym celem wyjścia było dostarczanie pozytywnych wrażeń poprzez wspólną zabawę oraz kształcenie umiejętności współdziałania w sytuacjach zabawowo-zadaniowych. Dobry humor dopisywał w tym dniu wszystkim uczniom wykonującym swoje działania.  Wspólnie spędzony czas w gronie rówieśników podczas tych warsztatów był wspaniałą okazją do pobycia ze sobą i lepszego poznania się.

Dorota Zagulska