BohaterON 2023

W tym roku bierzemy udział w pięknej, ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię. Akcja ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego oraz edukację, promowanie patriotyzmu i historii Polski XX wieku.

Jesteśmy wśród ponad 10 000 przedszkoli, szkół i placówek dla dzieci i młodzieży, które włączają historię. Na lekcjach z języka polskiego, historii i zajęciach świetlicowych nasi uczniowie pracowali z materiałami przygotowanymi przez zespół Bohaterona. Dziękujemy za dużo wzruszeń, nową wiedzę i budzenie zainteresowania Powstaniem Warszawskim, którego 79 rocznicę obchodziliśmy w tym roku.

O Powstańcach i Powstaniu Warszawskim zajęcia przeprowadziły nauczycielki języka polskiego: Monika Kupiec i Monika Szymonik oraz nauczycielka historii Anna Dąbrowicz, która miała przyjemność wziąć udział w Seminarium dla nauczycieli w Warszawie w dniach 5 – 8 października 2023 roku.