Bezpieczny przedszkolak. Spotkanie z policjantem

Dnia 17 października 2023 roku nasz oddział przedszkolny odwiedził policjant: aspirant Marek Mikliński. Celem spotkania było podsumowanie zdobytych we wrześniu przez przedszkolaków wiadomości na temat bezpieczeństwa. Kiedy dzieci zdały egzamin z zasad poruszania się po drodze oraz znajomości numerów alarmowych pan policjant  zaprosił ich do wspólnej zabawy. Poprzez scenki dramowe uczył dzieci, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi osobami, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc. Poruszył też temat bezpieczeństwa w miejscach przeznaczonych do zabaw dla dzieci jak place zabaw czy parki. Uświadomił jak ważną rzeczą jest konieczność przestrzegania ustalonych zasad i reguł niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy: na drodze, w przedszkolu czy w domu. Spotkanie zakończyło się serdecznymi podziękowaniami, zaproszeniem policjanta na kolejne spotkanie oraz pamiątkową sesją zdjęciową.

Wychowawcy: Agnieszka Kawa, Anna Machała Nowak