250 lecie Komisji Edukacji Narodowej

14 października 1773 powołano do życia Komisję Edukacji Narodowej i na pamiątkę tego wydarzenia świętujemy Dzień Edukacji Narodowej zwany potocznie Dniem Nauczyciela. W tym roku obchodzimy wyjątkową, 250 rocznicę powstania KEN.

Nasze szkolne obchody święta były bardzo podniosłe i uroczyste. Spektakl o powstaniu Komisji, jej twórcach, rozterkach i nadziejach społeczeństwa polskiego przedstawili uczniowie klas 6a, 6b, 7a i 7b. Nasi młodzi aktorzy wzbudzili zachwyt widowni, nie tylko swobodnie odgrywając kolejne scenki, ale też pięknie tańcząc menueta a na finał poloneza. Były życzenia i słowa podziękowania, głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Kalinka oraz nasi goście z Rady Rodziców. Uroczystość została przygotowana przez nauczycielki: Monikę Kupiec, Magdalenę Antonowicz, Monikę Szymonik i informującą o wydarzeniu Annę Dąbrowicz. Zapraszamy do galerii zdjęć!