Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli

4 listopada 2022 roku uczniowie klas 1-3, pod opieką wychowawców odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Stalowej Woli. Była to okazja do spotkania z funkcjonariuszami policji, a przede wszystkim rozmowy o bezpieczeństwie. Pan policjant Robert Kotwica przypomniał wszystkim zasady ruchu drogowego, zaznaczył, że każdy pieszy i rowerzysta powinien zatrzymać się przed przejściem dla pieszych. Musimy pamiętać, że w Polsce wszystkich uczestników ruchu drogowego obowiązuje ruch prawostronny, więc jadąc na rowerze powinniśmy jechać ścieżką rowerową po prawej stronie ulicy. Jadąc lewą stroną, łamiemy przepisy. Uczniowie, którzy nie posiadają karty rowerowej powinni poruszać się po chodniku, ustępując pierwszeństwa pieszym. Każdy uczeń, dzięki „magicznej tubie” na własne oczy przekonał się jak zwiększa się widoczność człowieka, jeśli jego odzież wyposażona jest w elementy odblaskowe. Na zakończenie uczniowie zobaczyli z bliska radiowóz, a nawet usiedli za jego kierownicą. Całe szczęście kluczyki od auta były zabezpieczone przez funkcjonariusza policji. ;)

Małgorzata Jarocka