Wyjątkowy DZIEŃ KOBIET w VIII a

W dniu 8 marca 2023 r. uczniowie klasy VIII a wraz z wychowawczynią – panią Dorotą Zagulską udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli. Wyjście z wychowankami miało na celu propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży. Biblioteka to najstarsza placówka samorządowa i prężnie działająca placówka kulturalna w mieście. Uczniowie klasy VIII a z zaciekawieniem słuchali pani kierownik – Joanny Rybak która oprowadziła nas po całej bibliotece i przekazała wiele interesujących informacji. Uczniowie poznali pracę bibliotekarza oraz zasady wypożyczania książek. Pani Joanna opowiedziała w jaki sposób można zapisać się do biblioteki, jak z niej korzystać oraz o tym, jak należy zachować się w takim miejscu. Dowiedzieliśmy się ze biblioteka jest inicjatorem wielu interesujących imprez – konkursów, quizów, wystaw, spotkań autorskich, pogadanek, warsztatów poetyckich, lekcji bibliotecznych. Podczas spotkania nasza młodzież zapoznała się z księgozbiorem oraz działalnością biblioteki.  Uczniowie uważnie słuchali pani kierownik, zadawali pytania i z radością zgłosili się do udziału w warsztatach literackich „Świteź” – gra i platforma wiedzy poświęcona Adamowi Mickiewiczowi. Traktując ten fakt jako możliwość  wspaniałej  formy powtórki przed egzaminem. Zdecydowana większość uczniów po raz pierwszy była w bibliotece miejskiej i zobaczyła jak ona funkcjonuje i co trzeba zrobić, aby zostać czytelnikiem, do czego służy karta książki i karta czytelnika, jak ułożone są książki na półkach oraz, co to jest katalog. Kilku uczniów wyraziło chęć ponownego przyjścia i zapisania się do biblioteki w celu korzystania z jej zasobów.

Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy!

Dorota Zagulska