Światowy Dzień Uśmiechu

 

 „ Mały czy duży niech zawsze pamięta,
aby jego buzia była zawsze uśmiechnięta!”

    Każdy piątek to już wystarczający powód do tego, żeby się uśmiechnąć – powoli już można myśleć o weekendzie. W tym roku 7.10.2022r uśmiechaliśmy się „obowiązkowo”, bo  w naszej szkole panował wyjątkowo pogodny nastrój –  celebrowaliśmy  Światowy Dzień Uśmiechu.  Przez cały dzień panowała zasada: “Zrób coś miłego dla innych. Spraw, że ktoś się uśmiechnie.”                           

    To święto obchodzone  jest od 1999 roku, zawsze  w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia jest Harvey Ball – autor słynnego znaczka – uśmiechniętej buźki na żółtym tle tzw. „smiley face”.

   Na korytarzu szkolnym przygotowana została gazetka tematyczna. Nauczyciele rozmawiali

z uczniami o roli uśmiechu w życiu. Wszyscy od samego rana „zarażali się” uśmiechem. Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w różnorodnych działaniach, aby uczcić ten dzień literacko, plastycznie

 i ruchowo. Wykonali piękne „uśmiechnięte” prace,  wcielili się w małych programistów, bawiąc się w wesołe kodowanie. Na przerwach każdy mógł podzielić się uśmiechem oraz zabrać ze sobą przygotowany w formie ulotki „Uśmiech za darmo”.  Ten dzień został upamiętniony na wesołych fotografiach.

    Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy, aby uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy.

Beata Paterek

Aktualności