Sensoryczne zabawy w przedszkolu z okazji Dnia Dinozaura

Dinozaury to stworzenia, które fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic oraz zaskakują swoim wyglądem i wielkością. W piątek w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Rozmawialiśmy także o pracy paleontologów, w których dzieci wkrótce potem się wcieliły i w różnych rodzajach piasków dokonywały wielkich odkryć. Brały także udział w zabawach ruchowo-naśladowczych, przeprowadziły eksperyment z wulkanem oraz wykonały prace plastyczno-techniczną. Następnie został przeprowadzony wielki test wiedzy o dinozaurach. Po zaciętej walce, jury wyłoniło zwycięzców.  I miejsce zajęła Lena Wenklar, II miejsce Kacper Górz i III miejsce Antonina Kozioł. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy, ponieważ każdy wykazał się ogromną wiedzą.

Patrycja Walec, Anna Machała