Projektujemy i drukujemy na drukarce 3D!

Drukarki 3D to narzędzia o szczególnym znaczeniu w edukacji, gdyż łączą przyjemne z pożytecznym, bawią i uczą dzieci w różnym wieku.

Dzięki udziałowi w programie „Laboratoria przyszłości” nasza szkoła wzbogaciła się w dwie nowoczesne drukarki 3D.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w matematycznym projekcie – „Gwiazdka na choinkę”.

Najpierw tworzyli własne projekty śnieżynek na zajęciach z matematyki – najczęściej przy pomocy cyrkla i linijki. Następnie przygotowywali do wydruku w programie GeoGebra. Gotowe projekty gwiazdek drukowali w pracowni „Laboratoria przyszłości”.

Oto efekty ich pracy:

Dzięki korzyściom, które oferuje sprzęt dostępny w programie  Laboratoria Przyszłości każde dziecko może znaleźć coś dla siebie. Nabywa umiejętności pracy w grupie, ćwiczy skupienie uwagi i precyzję manualną, rozwija swoje zainteresowania.