Pokazy fizyczno – chemiczne

W dniu 22 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji fizyki, dzięki pokazom zorganizowanym przez „Grupę Zaelektryzowani” z Lublina pt.  „Poczuj chemię do fizyki”. W programie spektaklu znalazło się szereg ciekawych eksperymentów obejmujących zagadnienia związane z powietrzem oraz jego składnikami. Uczniowie zachwycali się zabawami z helem i ciekłym azotem, dowiedzieli się jak działa poduszkowiec, przekonali się doświadczalnie o istnieniu ciśnienia atmosferycznego. Poza tym w bardzo spektakularny sposób przypomnieli sobie właściwości wodoru. Przystępna fabuła połączona z elementami humorystycznymi zachęciła młodzież do aktywnego udziału w prezentowanych eksperymentach. Prowadzący pokaz dowiedli, że nauka nie musi być nudna.

Aneta Tietze, Basia Wośko