Piękny Wrocław i My…

Przesyłamy moc pozdrowień z  Wrocławia.

Wycieczkę do Wrocławia planowaliśmy już od jakiegoś czasu. Edukacyjnym punktem wyprawy była wizyta w Muzeum Pana Tadeusza i udział w warsztatach edukacyjnych. Mieliśmy okazję podziwiać zgromadzone rekwizyty, związane z treścią słynnej epopei- widzieliśmy stroje szlacheckie,  róg Wojskiego, szablę zwaną Scyzorykiem oraz słynną zastawę stołową z dworku Sopliców. W toku zadań warsztatowych przypomnieliśmy sobie usytuowanie dworku, losy głównych bohaterów eposu i powtórzyliśmy sobie cechy bohatera romantycznego / dynamicznego. Z wielką ciekawością oglądaliśmy rękopis Pana Tadeusza, a kolejne sale odkrywały przed nami obrazy Mickiewicza w procesie tworzenia eposu. Foliogramy i żywe obrazy uczyniły na nas wielkie wrażenie.

Wieczorem zaś wybraliśmy się w magiczny zakątek Wrocławia zwany Ostrowem Tumskim. Mieliśmy wielkie szczęście spotkać przechadzającego się tam legendarnego latarnika w czarnej pelerynie, który własnoręcznie zapala uliczne lampy. Niezapomniane chwile przeżyliśmy na pięknym Rynku wrocławskim…., słuchaliśmy koncertu młodego gitarzysty …, a z każdego miejsca Ryneczku patrzyły na nas piękne kamienice z ozdobnymi attykami i pięknie zdobionymi oknami. Nie sposób opisać słowami magicznego uroku tego miejsca.

Nie mogliśmy nie zajrzeć w słynną część neonową miasta na ulicy Ruskiej…

Kolejny dzień upłynął nam wśród egzotycznej flory i fauny, wybraliśmy się bowiem do jednego z najpiękniejszych w Polsce ZOO. Widzieliśmy afrikarium i zachwyciliśmy się nim wyjątkowo. Spacerowaliśmy pod kopułą wody, a nad naszymi głowami pływały rekiny, gdzie indziej wokół nas pływały ławice pięknych ryb. Niezapomniane wrażenia zapewniły nam i inne widziane w Zoo zwierzęta – żyrafy, słonie, lwy, ptaki wszelkiego rodzaju… Naszą sympatię zyskały szympanse…, no cóż – co by nie mówić nasi dalecy krewni.

W relacji odnajdziecie także zdjęcia konkursowe naszych ekspedycji – na tropie krasnoludków wrocławskich . Ciekawe, które ze zdjęć krasnoludkowych Wam się najbardziej spodoba – głosujcie na wybrane zdjęcie – oznaczając je na fb polubieniem lub komentując.

To była niezapomniana wycieczka.

Pozdrowienia przesyłają 8c, przemiłe uczestniczki wyprawy z 6b i 6a oraz Panie Marzena Janusz i Grażyna Merkiel – opiekunki wspaniałej grupy uczniów.

Aktualności