Niech się święci 3. Maja!

232 lata temu Sejm Wielki po burzliwej debacie przyjął przez aklamację Ustawę Rządową – pierwszą w nowożytnej Europie i drugą na świecie, znaną jako Konstytucja 3 Maja. Obowiązywała tylko 14 miesięcy, ale jest powodem do nieustającej dumy dla Polek i Polaków. Nasza szkoła przybrała odświętny wystrój na majowe święto. Uczennice klasy 7a przygotowały audycję radiową dla wszystkich uczniów o historii i znaczeniu majowego święta. W naszym oddziale przedszkolnym również upamiętniono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, a także Dzień Flagi, obchodzony dnia 2 maja. Święta te są okazją do rozmów o patriotyzmie, symbolach narodowych oraz znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. Dzieci z tej okazji zaprezentowały okolicznościowy wierszyk, który mówił o tym, czym jest konstytucja oraz pięknie zaśpiewały pieśń „Witaj, majowa jutrzenko”. W tym dniu nasze przedszkolaki mogły również z pomocą tablicy interaktywnej sprawdzić swoją wiedzę o Polsce oraz wykonać flagę.