Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca to święto od niedawna istniejące w polskim kalendarzu. Od roku 2011 corocznie wspominamy i oddajemy hołd niezłomnym żołnierzom Rzeczpospolitej, tym którzy złożyli swe młode życie na ołtarzu wolnej Ojczyzny. Po zakończeniu II wojny światowej walczyli o pełną suwerenność i niezawisłość Polski zdradzonej przez aliantów. Ginęli mordowani w więzieniach, robiono na nich obławy, chowano w bezimiennych, ukrytych mogiłach. Narzucona nam przez sowietów władza robiła wszystko, aby ślad po nich nie został.

Społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach, które odbyły się na Placu Piłsudskiego  w południe 1. marca. Sztandar naszej szkoły pochylił się w hołdzie dla „żołnierzy wyklętych”. Ich życie i śmierć niech będą inspiracją i drogowskazem dla młodego pokolenia, by żyć uczciwie w wolnej i niepodległej Polsce.