Mateusz Cetnarski – najmłodszy pisarz fantasy w Polsce – w naszej szkole!

Na zaproszenie Szkolnego Klubu Literackiego odpowiedział najmłodszy pisarz fantastyki w Polsce.

Z radością powitaliśmy go w naszej szkole 4 maja bieżącego roku. Nasza sala,, Read, Relax, Room ‘’ dawno nie była tak oblegana!

Mateusz Cetnarski to utalentowany młody pisarz, pasjonat książek, tancerz sportowy i fan motoryzacji, wulkan energii, potrafiący zainspirować innych młodych ludzi do spełniania swoich marzeń.

Dla tych, którzy by jeszcze nie wiedzieli- Mateusz Cetnarski pochodzi ze Stalowej Woli. Swoją pierwszą książkę  ,,Bright. W otchłani kłamstw’’ zaczął pisać w wieku 13 lat…Dziś jego powieści zdobywają serca młodych czytelników w  całej Polsce !

Spotkanie autorskie z Mateuszem Cetnarskim okazało się nie lada gratką.

Miłośnicy książek fantasy mogli podpytać młodego autora o jego pierwsze zainteresowania czytelnicze, ulubione książki. Inni byli ciekawi skąd pisarz czerpie pomysły do swoich książek. Byliśmy ogromnie ciekawi jak przebiega sam proces twórczy…; gdzie, w jakich sytuacjach pojawiały się zalążki historii, które potem poznajemy.

Czy bohaterowie książek to postaci inspirowane cechami osób z otoczenia pisarza. W końcu jak to możliwe, żeby w tak młodym wieku wydawać własne książki?!

To bardzo niecodzienne mieć takie hobby dzisiaj, otwarcie mówić –czytam i piszę ; język polski też wcale nie musi być nudny …Komentowali inni.

Młody pisarz z wielką przyjemnością odpowiadał na wszystkie pytania.

Opowiedział anegdotę jak to kiedyś napisał zadane w szkole opowiadanie i pani polonistka –,,Chwała jej za to ‘’-dopisek Klubu Literackiego– zachęciła go do przekształcenia tej historii w prawdziwą  powieść…Z wielką szczerością mówił o tym, że rówieśnicy nie najlepiej przyjęli jego pomysł na bycie pisarzem …Jedni się śmiali, inni powątpiewali w jego marzenia…

Mateusz się nie poddał, pisał i wierzył w swoje marzenia. Miał odwagę być sobą. To wszystko zaowocowało tym, że dzisiaj ma wokół siebie oddanego przyjaciela, który towarzyszy mu podczas spotkań autorskich- Mikołaja Studnickiego- notabene- Absolwenta naszej PSP nr 1, ze słynnej kiedyś wspaniałej 8b, naszego Mistrza Sportu, ale także niegdyś chłopaka z Samorządu Uczniowskiego i grupy sympatyków Klubu Literackiego i powieści ,,Kamienie na szaniec’’ i wspaniałą dziewczynę, a książki Mateusza Cetnarskiego zdobywają  coraz większą popularność.

Oprócz tytułów Bright w otchłani kłamstw , Bright , Upadek – naszą uwagę zwrócił też ,, Feel Alive ‘’-,,coachingowy’’ tekst/poradnik dla młodych – Wierzę w Twoje marzenia, pracuj nad siłą swojego charakteru i osiągaj sukcesy, na jakich ci zależy.

Ważne, ze autorem książki dla młodych ludzi jest Mateusz Cetnarski, który pisze właśnie o ważnych sprawach dla młodych z perspektywy kogoś, kto tu i teraz w tym świecie funkcjonuje i wie, jak jest naprawdę.

Na zakończenie Mateusz Cetnarski przygotował dla uczestników spotkania jeszcze jedną niespodziankę- brawurowo wykonał taniec inspirowany twórczością ulubionego przez niego Michaela Jacksona….i porwał całą widownię.

,,Niesamowita, pozytywna energia…’’; ,,Przystojny …’’, ,,Wyjątkowy’’ ,,Inspirujący ‘’

,,Więcej takich młodych ludzi…’’ ,,Spotykana już dziś rzadko -wysoka kultura zachowania i słowa’’; ,,Empatyczność’’ , ,,Otwartość’’…To tylko niektóre zachwyty uczestników spotkania nad naszym gościem, w tym pochwały od Grona Pedagogicznego, które też z ciekawością uczestniczyło w tym spotkaniu.

Życzymy kolejnych sukcesów literackich , powodzenia we wszelkich przedsięwzięciach i wróżymy wielką, światową sławę.. Powodzenia !

Dziękujemy za inspirujące i pełne wrażeń spotkanie.