Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112.

Z tej okazji uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z zasad bezpieczeństwa. W spotkaniu wziął udział zawodowy strażak Pan Przemysław Pietkowski a także niezawodna Pani pedagog Małgorzata Jarocka, która jest również instruktorem pierwszej pomocy. Dzieci otrzymały od fachowców wiele cennych informacji. Mali uczniowie rozmawiali na temat niebezpiecznych zachowań w domu, na podwórku,
w szkole oraz sposobie właściwego powiadamiana służb ratunkowych, a także pomocy osobie poszkodowanej. Spotkanie to zapoczątkowało cykl zajęć w ramach programu ”Ratujemy i uczymy ratować”.

Dzień ten był okazją do przypomnienia sobie ważnych numerów alarmowych oraz podstawowych zasad ratownictwa. Numer 112 został wprowadzony, żeby ułatwić Europejczykom wzywanie pomocy bez względu na to, gdzie się znajdują.