European Day of Languages czyli Europejski Dzień Języków Obcych u naszej szkole.

W dniach 26 – 30 września 2022 roku nasza szkoła kolejny raz świętowała Europejski Dzień Języków Obcych, który obchodzony jest 26 września. Jego głównym celem było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych, zmotywowanie uczniów do dalszej nauki  oraz podkreślenie ich roli i znaczenia.  W tym wyjątkowym tygodniu lekcje miały formę zabaw i quizów językowych, w których uczniowie brali udział z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem. Uczniowie poznali różne formy pozdrowień, pożegnań, liczebniki w zakresie 1-10 w wielu językach obcych.  Nasi podopieczni mieli możliwość poznania i wypowiadania się w zakresie języka włoskiego, niemieckiego, holenderskiego, francuskiego czy rosyjskiego. Dobrze wiedzieć jak przeprosić i podziękować np. po szwedzku, czy zapewnić wybrankę o swoim uczuciu np. w języku holenderskim.  Ponadto, każdy uczeń naszej szkoły mógł dowiedzieć się więcej o działaniach, celach, historii oraz założeniach Europejskiego Dnia Języków.

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych przygotowali  nauczyciele języków obcych: Anna Dąbrowicz, Justyna Zalot, Jadwiga Socha, Dorota Zagulska.