Dzień Pierwszej Pomocy

9 września w oddziale przedszkolnym gościliśmy Panią Małgosię, naszego szkolnego pedagoga oraz instruktora pierwszej pomocy. Przedszkolaki poznały zawartość apteczki, dowiedziały się w jakich wypadkach i kiedy jej używać. Wspólnie stworzyliśmy telefony, na których dzieci utrwalały numer alarmowy oraz to jak rozmawiać z dyspozytorem (dzieci się przedstawiały, podawały, ile mają lat, gdzie się znajdują i co się stało). Następnie z wielką uwagą przyglądały się w jaki sposób robi się masaż serca na fantomie. Wszyscy oczywiście potem spróbowali własnych sił i pod bacznym okiem naszej pani instruktor udzielały pierwszej pomocy. Ćwiczenia były przeplatane ciekawymi zabawami, które sprawiły dzieciakom wiele radości. Dziękujemy Pani Małgosi za bardzo ciekawe i ważne zajęcia oraz przekazaną wiedzę.

Patrycja Walec, Anna Machała