Dzień Chłopca w 5b

Z okazji Dnia Chłopca dziewczynki z klasy 5b przygotowały wspaniałą niespodziankę dla swoich kolegów z klasy. Chłopcy wzięli udział w konkursie o tytuł Super Chłopaka, za zadanie mieli między innymi rozpoznać koleżanki na zdjęciach z ich wczesnego dzieciństwa oraz nazwać przedmioty mniej znane męskiej części klasy a używane przez dziewczęta i kobiety na co dzień. Był również quiz wiedzy i pompowanie balonów na czas. Śmiechu było co niemiara. Dziewczęta po złożeniu pięknych życzeń rozdały upominki chłopcom oraz poczęstowały kolegów upieczonymi przez siebie babeczkami i szarlotką. Ostatecznie po zliczeniu głosów tytuł Super Chłopaka zdobył Jakub Kruk. Brawo!!!

Zwieńczeniem święta chłopców była zaplanowana wycieczka do skansenu w Kolbuszowej pod opieką pań Elżbiety Sarzyńskiej i Marty Surmy. Uczniowie zapoznali się z dawnymi tradycjami Rzeszowiaków i Lasowiaków, zwiedzili dawne chaty, kościół oraz szkołę z tamtych lat. W zabytkowej szkole odbyły się warsztaty „Kwiaty z bibuły” podczas, których uczniowie wykonali własne kwiaty. Na koniec odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Elżbieta Sarzyńska