Lekcje dwujęzyczne – Duolingo

Utrwalamy język angielski i jednocześnie uczymy się języka niemieckiego ! Władcy Języków!

Tym razem uczniowie klasy VIII a korzystają z interesującej metody w uczeniu się języków obcych. Pani Dorota Zagulska – nauczycielka języka angielskiego i języka niemieckiego, pokazała kolejnym uczniom jak poszerzać własne możliwości językowe przy pomocy telefonu czy tabletu. Młodzież w klasie ósmej operuje językiem angielskim w odpowiednim stopniu, aby spróbować swoich sił w nauce języka niemieckiego, właśnie poprzez angielski. Uczniowie w tym samym czasie odświeżają i przypominają sobie słownictwo z języka angielskiego i poznają nowe słówka i wyrażenia z języka niemieckiego. Uczniowie zgodnie stwierdzili ze aplikacja Duolingo jest czadowa! Z ogromnym zaangażowaniem wykonują poszczególne sekcje ćwiczeń, zaliczają punkty kontrolne, które umożliwiają im przejście do kolejnego poziomu. Całość nauki podzielona jest na ćwiczenia różnych typów, utrwalających gramatykę, wymowę i pisownię.  Uczniowie są odpowiednio zmotywowani i świetnie zdyscyplinowani – codziennie po 10 min. wykonują swoje ćwiczenia na appce Duolingo i zdobywają kolejne etapy. Przekonaj się osobiście jak łatwo i szybko możesz utrwalić słownictwo i gramatykę dwóch języków obcych :)

Dorota Zagulska