Pierwszy Dzień Jesieni

Przyszła Jesień a z nią bogactwo faktur, kolorów i dźwięków. Przedszkolaki zapoznały się z nadchodzącą porą roku poprzez bezpośredni kontakt z materiałem przyrodniczym, wędrując po ścieżce sensorycznej, na której znajdowały się liście, kasztany, żołędzie, leśny mech, orzechy czy sosnowe igły. Dzieci z zaciekawieniem, radością, a niektóre nawet przełamując strach stąpały po wyznaczonej trasie. Następnie wykorzystywały zmysł słuchu rozpoznając szum liści, grzechotanie turlających się kasztanów i orzechów. Dbając o zmysł smaku próbowały i rozpoznawały z zasłoniętymi oczami warzywa i owoce, które w koszu przyniosła ze sobą Pani Jesień. Nie zabrakło także okazji do twórczej działalności artystycznej. Przedszkolaki wyczarowały na stretchu swoimi rączkami ciekawe i oryginalne pejzaże. To był dzień niezapomnianych, jesiennych wrażeń!

Patrycja Walec, Anna Machała