Zdalne nauczanie matematyki z GeoGebrą

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,  pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” – Konfucjusz

GeoGebra jest bezpłatnym dynamicznym i interaktywnym programem do nauczania matematyki.

Służy on nauczycielom z całego świata jako cenna pomoc w procesie edukacji matematycznej na wszystkich poziomach edukacyjnych. Jest szczególnie przydatny podczas zdalnego nauczania. Lekcje prowadzone z użyciem dynamicznych i interaktywnych ćwiczeń są bardziej skuteczne, a zdobyta wiedza i umiejętności zostają w pamięci uczniów na dłużej.

Uczniowie klasy 8a na lekcjach matematyki konstruowali w programie GeoGebra graniastosłupy i ich siatki.

Zapraszam do obejrzenia ich prac: kliknij tutaj

Polecana literatura:

Zdalne nauczanie z GeoGebrą

To  kolejna  książka  z  serii  “…  z  GeoGebrą”.  Trenerzy i eksperci GeoGebry prowadzący zdalne lekcje w czasie epidemii przedstawili w niej swoje doświadczenia. Przykłady  te  mogą  być  inspiracją  dla  innych nauczycieli,  którzy  będą  wykorzystywać  GeoGebrę w  nauczaniu  zdalnym lub stacjonarnym.

Anna Skorupa – współautorka książki