Wycieczka do Doboszówki

14 czerwca oddział przedszkolny razem z klasą I wybrali się do gospodarstwa agroturystycznego „Doboszówka” położonego w miejscowości Kalenne. Mieliśmy okazje brać udział w warsztatach pt. „Od ziarenka do bochenka”.  Dzieci poznały rodzaje zbóż, a także narzędzia wykorzystywane dawniej w gospodarstwie takie jak cep, żarna, a co najważniejsze mogły same je używać, aby pozyskać mąkę. Z tej mąki wyrabiały ciasto i robiły swoje własne chlebki, które upieczone w starym piecu, zabrały do domów.  Dodatkową atrakcją był udział w zawodach sportowych na wesoło na świeżym powietrzu. Na koniec został czas na poczęstunek – pyszne kiełbaski. Czas w Doboszówce minął niepostrzeżenie i już musieliśmy wracać do szkoły – z pewnością jednak tu wrócimy ;) Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Patrycja Walec, Anna Machała, Halina Uba