Rozszerzona rzeczywistość na lekcjach matematyki.

Aplikacja Quiver – 3D Coloring App, to bardzo ciekawe narzędzie, które sprawia, że figury matematyczne stają się interaktywne. Szczególnie przydatna jest na lekcjach geometrii.

Na lekcjach matematyki uczniowie mogli obserwować, jak z siatki wybranej bryły powstaje jej model. Bryłę można było dotknąć, przesunąć, obrócić i przyjrzeć się jej z każdej strony także w powiększeniu, a nawet upamiętnić na zdjęciu lub na filmie.

Quiver, to aplikacja na urządzenia z systemem Android lub iOS – smartfony i tablety.

Na stronie quivervision.com w zakładce Coloring Packs można pobrać specjalne obrazy – z figurami matematycznymi. Duża część obrazków jest bezpłatna (oznaczona jako free). Pobiera się je jako pliki PDF, które można drukować, a następnie kolorować. Dostępne są też scenariusze lekcji.

Po pokolorowaniu obrazek należy zeskanować przy pomocy aplikacji:

  • po jej uruchomieniu w smartfonie lub tablecie skieruj kamerkę na obrazek i naciśnij pomarańczową ikonę z symbolem motyla
  • na ekranie zobaczysz przezroczysty czerwony prostokąt
  • operuj urządzeniem w taki sposób (przesuwaj, przybliżaj, oddalaj), by prostokąt zmienił się na niebieski
  • po chwili zobaczysz swoją kolorowankę w wersji 3D z zachowaniem kolorów, które jej nadałeś
  • obiekty ze swojej kolorowanki możesz oglądać z każdej strony przemieszczając się wokół nich (tylko nie wypuszczaj ich z kadru!)
  • w zależności od wybranego obrazka w aplikacji dostępne będą różne funkcje uruchamiane wyświetlanymi przyciskami lub dotknięciami obiektów
  • wykorzystując pasek w dolnej części aplikacji (trzy kropki) możesz zrobić zdjęcie lub nagrać film obejmujący to, co się dzieje na ekranie Twojego urządzenia.

Życzymy wspaniałej zabawy!

Anna Skorupa, Agnieszka Smagała i Zofia Zasońska  – Warchoł.

Aktualności