“Po polsku o historii” po raz drugi

W ramach przygotowań do obchodów 103 rocznicy odzyskania niepodległości już po raz drugi wzięliśmy udział w Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Tegoroczna 9. edycja była poświęcona powstaniom śląskim i wzbudziła w naszej szkole duże zainteresowanie. Do pisania eliminacji szkolnych przystąpili uczniowie klas 4 – 8. Oliwia Markowska i Michał Piech z 8b, Natalia Pamuła i Milena Piotrowska z 7c, Oliwier Kasperczuk i Jakub Stefaniak z 7b reprezentowali naszą szkołę w wojewódzkich eliminacjach, które odbyły się 26.10.2021 roku w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Organizacją i przeprowadzeniem Dyktanda Niepodległościowego w szkole i przygotowaniem uczniów zajmowały się panie: Monika Kupiec, Grażyna Merkiel, Zofia Merkiel, Elżbieta Paruch, Monika Szymonik, Dorota Zagulska i Anna Dąbrowicz.

Nie sposób nie wspomnieć o pięknym miejscu, w którym gościliśmy na eliminacjach wojewódzkich czyli Zespole Parkowo – Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

Anna Dąbrowicz