Jedynka w stolicy

Nasi ósmoklasiści po weekendzie majowym udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszego dnia odwiedzili zoo, Łazienki Królewskie oraz mogli poznać miejsca opisane w niedawno omawianej lekturze “Kamienie na szaniec”: Aleję Szucha, Pawiak, Arsenał, Ogród Saski, odwiedzili Cmentarz Powązkowski – miejsce spoczynku m. in. Alka, Rudego i Zośki, Aleksandra Kamińskiego. Pani przewodnik opowiadała bardzo ciekawie i barwnie, a jednocześnie z poczuciem humoru. Drugi dzień rozpoczął się rozwiązywaniem logicznych zagadek w jednym z warszawskich escape roomów. Wszyscy nasi uczniowie zakończyli zadania sukcesem, wyszli ogromnie podekscytowani i zadowoleni. Kolejna atrakcją było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Ekspozycja oddziaływała również na zmysł słuchu, podczas zwiedzania przez cały czas uczniowie słyszeli odgłos bicia serca – serca Warszawy. Wycieczka zakończyła się wizytą w galerii Złote Tarasy. Wszyscy wrócili do domów zadowoleni i pełni nowych doświadczeń.

Wychowawcy klas 8