Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to ważne święto wszystkich przedszkolaków. W naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy je 28 września. Dzień ten upłynął pod znakiem zabawy. Wspólnie stworzyliśmy portret idealnego przedszkolaka. Zwieńczeniem tego dnia było pamiątkowe zdjęcie w fotobudce oraz własnoręcznie wykonany zdrowy deser owocowy.  W tym dniu dzieci przeżyły również swoją pierwszą ważną uroczystość czyli pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie, przyrzekając zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być odważnym przedszkolakiem. Następnie dokonało się uroczyste pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka przez Panią Dyrektor. Na pamiątkę tego dnia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz medal.