Bieg ku pamięci „Orląt Lwowskich”

W środę 5 października 2022r. grupa  małych sportowców z naszej szkoły uczestniczyła w Biegu Orląt Lwowskich.

Bieg  ten, pomimo, że odbył się tradycyjnie na Stadionie Lekkoatletycznym w Stalowej Woli był inny niż wszystkie zawody lekkoatletyczne. Jego celem była nie tylko promocja zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim upamiętnienie dzielnych obrońców Lwowa – dzieci nazwanych Orlętami Lwowskimi, które w latach 1918-1919 zginęły w walce o wolną Polskę.

Bohaterskich ofiar było 1421, dlatego dystans, który należało pokonać to symboliczne 1421 metrów.  Nie tylko długość trasy, ale i wiek naszych sportowców nie był  przypadkowy. Najmłodszy z uczestników tych tragicznych wydarzeń – Janek Kukawski – miał 9 lat, dlatego też w biegu udział wzięły dzieci z klas trzecich.

Uczniowie wykazali się ogromną determinacją i duchem walki pokonując wyznaczoną trasę. W nagrodę za włożony trud i wysiłek uczestnicy otrzymali medale oraz pamiątkowe certyfikaty.

Iwona Gamracka-Kaczor